Статті

Молодість - як стиль життя!

Ми вже торкнулись теми щоденних ритуалів молодості у попередньому пості, а тепер йдемо глибше.

Стиль життя вцілому також впливає на те, як ми виглядаємо, і як довго шкіра буде залишатись молодою. Режим життя: сон-активність, робота-відпочинок, харчування, а також фізична активність - ці процеси життедіяльності мають безпосередній вплив на стан шкіри, зокрема через гормональний фон. Адже гормони впливають на синтез білка колагена.

Чому важливий режим?
Колаген - основний білок, який складає шкірний каркас і забезпечує пружність. На синтез колагену дуже негативно впливають кортикостероїди - гормони, які його руйнують. Один з них - кортизол, гормон стресу. Він виробляється, якщо йде порушення сну і стрес. Щоб утримати колаген в шкірі вкрай важливий режим!

Також, на якість і кількість колагену впливає жіночий статевий гормон естроген. Його зниження в фазах розвитку жінки призводить до того що синтез колагену 1 і 3 типу в шкірі обличчя зменшується (а всього в тілі представлено 19 типів колагену). Як наслідок - шкіра старіє.

І що ж робити?
Допомагати організму!
Виробленню естрогену допомагають природні речовини - фітоестрогени гінестеіни. Вони міститься в бобових, зелених огірках, редисці, горошку - в усій зелені, яка у великій кількості доступна в літній період. Цей гормон має властивість накопичуватись в організмі, тому їм важливо запасатися влітку, щоб природним чином допомагати тілу виробляти необхідний для організму гормон.
Також на якість нашої шкіри впливають мікроелементи: кремній, селен, вітамін С та амінокислоти, які входять до складу білків нашого тіла. І прийом вітамінім - це теж допомога організму!

А фізична активність?
Так, вона важлива, адже забезпечує рух рідин в організмі, розтягнення всіх м'язів, сухожиль і поліпшення мікроциркуляції тканин. Тіло призначене для руху! Мова не йде про олімпійські нормативи. Досить підібрати собі комплекс вправ для виконання на регулярній основі. Або якщо в тілі є проблема - вправи, які будуть її вирішувати.

Здорове тіло буде природнім чином зберігати молодість. Тому важливо в рутину поставити певний стиль життя, який матиме позитивний вплив на здоров’я вцілому: режим + харчування + активність.

Тіло - це цілісна система. Про це важливо пам’ятати.
Догляд за шкірою